Rozhovor

Na slovíčko: Pivní Četa Havířov

Ako dlho sa váš tím venuje florbalu a kde pôsobíte? V akých ligách hráte?

Náš tým se věnuje florbalu zhruba rok a půl. Již předtím ale převážná část kádru hrávala pospolu hokejbal, což je sport Slovákům dosti známý. Takže se nepovažujeme za nějaké nováčky. Jsme z Havířova a v tomto složení, v jakém jsme, žádnou ligu nehrajeme. Abych to popsal přesně, jsme parta kluků, která se zná už strašně dlouho, a tak si sem tam chceme zahrát spolu nějaký turnaj. V Čadci jsme byli už loni a byli jsme spokojení, tak jsme tu po roce znovu.

Koľko členov má váš klub? Určite máte aj florbalové osobnosti, kto to je?

Na zápas se nás vždycky slezou dvě lajny s brankářem. Jinak nás je v klubu více. Většina ale chodí do práce nebo má jiné povinnosti, takže se nikdy nesejdeme všichni najednou. Neřekl bych, že náš tým má nějaké osobnosti, které by vyčnívaly. Dá se říci, že jsme všichni stejně dobří (nebo špatní?) :). Za všechny zmíním jedno jméno - Martin Beliančín. Stará se snad o všechny záležitosti, co v klubu jsou. Navíc to s florbalkou umí a v šatně umí kluky usměrnit tím správným směrem. Každý tým takového lídra potřebuje. Takže mu za to touto cestou za všechny děkuji.

Tvoj názor na slovenský florbal? Aký je u vás florbal na úrovni regiónu?

Upřímně slovenský florbal moc nesleduji a neorientuji se v něm. Podle výsledků na MS je však patrné, že mají Slováci ještě před sebou dost práce, než se dostanou například na úroveň Čechů.

Čo vás viedlo k tomu prísť a zúčastniť sa Devils Cupu?

Jak už bylo řečeno dříve, turnaj jsme si odzkoušeli už loni a odcházeli jsme spokojení. Soupeři byli kvalitní, organizace turnaje byla v pořádku a všichni jsme si z turnaje odnesli řadu zážitků. Pro nás je lepší vyjet takhle někam dál za hranice. Bereme to jako takovou součást dovolené a výsledky na turnaji jsou pro nás až ta druhá věc. Hlavní je zábava.

Vráťme sa k vášmu tímu, aké máte vízie do budúcna? Plány na nasledujúcu sezónu?

Myslím, že tak daleko náš tým nekouká. Jedeme zkrátka turnaj od turnaje. Když uvidíme dobré datum a sleze se nás dost, vždycky si rádi zahrajeme. Ale sami nevíme, jak to do budoucna bude vypadat. O nějakých metách a cílech nechci mluvit. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát, to je samozřejmost. Když se to ale nepodaří, nic se neděje a jede se dál. Zkrátka vydat ze sebe maximum a zároveň se nestresovat výsledky, to je takové motto Pivní čety :)

 

Posledný ročník turnaja podporili

Sponzori turnaja