Rozhovor

Na slovíčko: FBC Slavia Praha

Ako dlho sa váš tím venuje florbalu a kde pôsobíte? V akých ligách hráte?

Tým FBC Slavia Praha spatřil světlo florbalového života v roce 2012. Nutno podotknout že jsme se tak stali právoplatnou součástí  nejstaršího sportovního klubu SK Slavia, který sdružuje jednotlivé oddíly (fotbal, hokej, házená, basketbal atd.)

Koľko členov má váš klub? Určite máte aj florbalové osobnosti, kto to je?

I přesto jak mladá naše florbalová organizace je, její jméno jí nutí neustále růst. Proto již dnes má plnou mužskou strukturu a začíná stavět na práci s mládeží. Paradoxně však mezi významné osobnosti lze zařadit především hráčky z našeho ženského oddílu. Jména jako Anet Jarolímová nebo Lucie Primusová jsou jména známá. Především prvně jmenovaná je ikonou tohoto sportu u nás.

Tvoj názor na slovenský florbal? Aký je u vás florbal na úrovni regiónu?

Slovenský florbal má ty největší výzvy stále před sebou. Koncepční práce a silné zázemí jsou věci, které ve značné míře chybí nejen u Vás, ale i u nás. Ve Vašem případě je však také potřeba přivést k tomuto sportu více mládeže a s velkou pokorou si přiznat, že bez kvalitních trenérů a celostního přístupu k rozvoji dětí se nic nezmění. 

Čo vás viedlo k tomu prísť a zúčastniť sa Devils Cupu?

Devils cup jsem již jednou absolvoval a to vítězně s týmem Poctiví lidé. Pro mé aktuální spoluhráče to beru jako dobrou možnost se konfrontovat s neznámým florbalovým prostředím a zjistit jak na tom vlastně florbalově jsme. Také se samozřejmě těšíme na příjemně strávený čas společně a na to že si turnaj užijeme.

Vráťme sa k vášmu tímu, aké máte vízie do budúcna? Plány na nasledujúcu sezónu?

Nikdo kdo je součástí slávistické rodiny nemůže mít jiné než maximální cíle. Slavia bude velkým florbalovým klubem. Vycházet ale musíme s reality a aktuálních možností. Aktuální strop by však ani náhodou neměl přijít v nadcházející sezóně, cokoliv jiného než postup do regionální ligy Prahy a středočeského kraje by byl neúspěch.

 

 

Posledný ročník turnaja podporili

Sponzori turnaja