Rozhovor

Na slovíčko: Demons Třinec

Ako dlho sa váš tím venuje florbalu a kde pôsobíte? V akých ligách hráte?

Náš tým je sestaven pouze na turnaj Devilscup a to od loňského ročníku, ze složení týmu Domaslavice a Coyotes Jablunkov z Moravskoslezského přeboru mužů. Demons Třinec působil hlavně na vašem turnaji od ročníku 2012 a každým ročníkem byla sestava mírně pozměněna. Loňským ročníkem snad sestava zůstane stejná, už jen proto, že loni byla vítězná.

Koľko členov má váš klub? Určite máte aj florbalové osobnosti, kto to je?

Jak už jsem se zmínil v první odpovědi, náš tým je sestaven z dvou klubů, ale naše parta pro Devilscup má 12 hráčů, a  pokud mám vyzdvihnout jména některých, tak jsou to určitě Adam Langer, Jakub Ježowicz a brankář Patrik Szczypka, ale pro mě jako kapitána jsou všichni hoši držáci a skvělí hráči, bez kterých by loňská výhra možná nepadla.

Tvoj názor na slovenský florbal? Aký je u vás florbal na úrovni regiónu?

Florbalu by se na Slovensku měly otevřít mnohem více dveře. Myslím si, že Slovenský florbal je stále mírně pozadu, ale to o proti jiných zemí určitě i Česko. Je potřeba dostat tento sport u vás i u nás více do podvědomí jak dospělým tak i dětem, zkvalitňovat kouče, hráče i celé týmy aby se dostávaly do vyšších soutěží, tento sport by mohl a měl být zanedlouho tak kvalitní a oblíbeny jako třeba hokej a fotbal.

Čo vás viedlo k tomu prísť a zúčastniť sa Devils Cupu?

Stejně jako minulých 6 ročníků, si jedeme zahrát florbal. Poznat, jak dobře nebo špatně si stojíme o proti jiným týmům. Pobavit se, využít víkend sportovně, setkat se s novými lidmi a samozřejmě se umístit na vrchních příčkách. Letos bychom chtěli ukázat, že loňská výhra nebyla náhoda.

Vráťme sa k vášmu tímu, aké máte vízie do budúcna? Plány na nasledujúcu sezónu?

Nejbližší plán a vize je opět vyhrát Devils cup, ale vše muže být úplně jinak, uvidíme. Pro oba kluby ve kterých hrajeme je pro nastávající sezonu jasný plán, a to posouvat se nahoru, zlepšovat kvality. Kdoví co budoucnost přinese, třeba si jako Demons tým zahrajeme i na jiných turnajích než u Vás v Čadci.

Posledný ročník turnaja podporili

Sponzori turnaja