Novinky

IBK Menkings: Devils Cup v Čadci? Nebolo o čom premýšľať...

Minulý rok sa ako nováčik Devils Cupu tešili z bronzu a cenný kov by radi vybojovali aj tento raz. Chalani z českého družstva IBK Menkings sa už do Čadce veľmi tešia, čo potvrdili i slová Tomáša Vavrečku, kapitána tímu.

Skús na úvod predstaviť váš tím - odkiaľ pochádzate a akú súťaž hrávate.

- Naše družstvo pochádza predovšetkým z blízkeho okolia Ostravy, ale máme i zopár hráčov z Olomouca či Zlína. Čo sa týka súťaží, v ktorých hrávame, tak máme široké zastúpenie prakticky od najnižších až po tretiu najvyššiu.

Ako si spomínas na vlaňajšiu premiéru na Devils Cupe?

- Spomíname radi, pretože pri našej prvej účasti sa nám hneď podarilo vybojovať cenný kov v podobe bronzu. Takže v Čadci sa nám veľmi páčilo a máme pozitívne spomienky.

Dlho ste zvažovali účasť na Devils Cupe alebo ste boli od začiatku rozhodnutí, že sa opäť prihlásite?

- Nebolo o čom premýšľať. Čadca bola tuším prvý turnaj, kde bolo jasné, že prídeme znova.

Na Kysuciach vás čaká silná konkurencia. Aké máte ciele pred turnajom?

- Už vlani bolo cítiť, že ide o kvalitný turnaj, na ktorom hrajú veľmi silné družstvá a nebude tomu inak ani tento rok. Ak však všetko klapne ako má, tak by sme minimálne radi obhájili bronzové medaily.

Budete sa na turnaj aj nejako špeciálne pripravovať?

- Nijak špeciálne nie, každý z nás trénuje individuálne. Akurát tesne pred turnajom si dáme zopár zrazov až sa dostaneme do tempa a doladíme detaily.

Základom úspechu je správna partia. Aká je tá vaša? Poznáte sa dlho?

- Kostra nášho tímu spolu cestuje na turnaje tri roky. Každý rok sa k tejto partii nabaľujú iní hráči, pretože nie každému daný termín toho či oného turnaja vyhovuje. Sme dobrá partia, ktorá si ide v pohode zahrať a predovšetkým užiť si srandu, ktorú tieto letné turnaje prinášajú.

Autor: M.Gončár Foto: archív IBK Menkings

Posledný ročník turnaja podporili

Sponzori turnaja