Rozhovor

Rozhovor s Lukášom Imrišíkom z JSC HTM Devils Čadca

Jeden z domácich tímov je JSC HTM Devils Čadca. Lukáš nám prezradil, že poskladali nový tím, ktorý má ambíciu hrať v tretej lige. Devils cup je určite dobrou príležitosťou preveriť ich formu.

Ako dlho sa venujete florbalu? 

S florbalom som začal na základnej škole a dnes je to 8 rokov od mojich začiatkov.

V ktorých ligách hráte?

Doposiaľ som bol hráčom klubu FBC Grasshoppers Žilina,v ktorom som sa zúčastňoval zápasov juniorskej a mužskej extraligy. V najbližšej sezóne budem obliekať farby JSC HTM Devils Čadca v 3. najvyššej slovenskej súťaži.

Florbalové osobnosti vo vašom tíme?

V našom tíme sa objaví veľa kvalitných hráčov, ktorí budú určite patriť k elite celého turnaja. Sú to hráči, ktorí majú skúsenosti z iných klubov a z vyšších líg ako napríklad Miroslav Michalina, Jozef Šimčisko alebo Ladislav Šupola, no za ťahúnov považujem aj dvojicu hráčov z domácej mestskej ligy Ľudovíta Hajduka a Slavomíra Ondruška, ktorí sa dlhodobo radia medzi najproduktívnejších hráčov.

Ste pravidelným účastníkom nášho turnaja. Čo vás k nám privádza aj tento rok? 

I keď som po minulé roky počul o turnaji veľa pozitívnych vecí od mnoho ľudí, turnaja sa ako hráč zúčastním prvý krát. Medzi hlavné dôvody mojej účasti považujem perfektnú atmosféru na turnaji, super skupinu chalanov v našom tíme a celkovo užitočne strávený víkend výborným športovým zážitkom.

Plány vášho tímu do budúcna?

Tento turnaj považujem za začiatok novej florbalovej generácie v Čadci, keďže toto je prvý turnaj, ktorého sa ako budúci klub zúčastníme. Dúfam, že naša hra na Devils Cupe bude pre náš celok prvé veľké pozitívum, ktoré nás bude posúvať a motivovať v našich budúcich zápasoch v lige. Od tohto tímu v budúcnosti čakám hlavne stabilný káder s dlhodobo vyrovnanými výsledkami.

Posledný ročník turnaja podporili

Sponzori turnaja