Novinky

Rekapitulácia turnaja Devils cup 2017

Máme za nami už 6. ročník najväčšieho florbalového turnaja na severe Slovenska. Vo florbalovom maratóne sa stretli tímy z Českej a Slovenskej republiky. Viac o turnaji a jeho priebehu sme sa rozprávali s jedným z organizátorov Miroslavom Michalinom.

Kto turnaj organizuje a aká je jeho myšlienka?

Hlavnou myšlienkou turnaja je príjemne strávený víkend, okorenený florbalovými zápasmi, strávený v super kolektíve, kde chceme spoločne ukončiť florbalovú sezónu pred letnou prestávkou. Organizujeme ho spoločne s Petrom Jurgom, o vizuálnu stránku a marketing sa stará Zuzka Čičová. Rovnako nám pomáhajú rodinný príslušníci, či kamaráti z florbalového prostredia bez ktorých pomoci by turnaj nebol taký aký je.

Aké tímy sa turnaja zúčastnili?

Turnaja sa zúčastnili vo veľkej miere tímy, ktoré sú našimi pravidelnými účastníkmi ako FBC 11 Trnava, Galaxy Stars, Villanova, Tučniaci Žilina. Z domácich tímov sme mohli vidieť Devils Čadca, HUE Team a Potheads. Z Českej republiky k nám zavítal nekoľkonásobný finalista turnaja Demons Třinec, FBC Coyotes Jablunkov, Válec Team. Nováčikom na turnaji bol tím Slovan Havířov ,,C,,. Všetko sú to tímy, ktoré majú svoju kvalitu a vedia ukázať pekný florbal.

Prišli aj tento rok nejaké florbalové osobnosti?

Každý rok k nám zavítajú chalani, ktorý sa florbalu venujú už na vyššej úrovni ako je len nejaká mestská liga. Medzi najväčšie mená, ktoré hrali na turnaji patrí Rudolf Turiak, rodák z Čadce a momentálne brankár Švajčiarského UHC Thun. Ďalším na koho by sa nemalo zabudnúť a narobil veľký vietor na ihrisku je Pavol Slovák, hokebalista, reprezentant a florbalista v jednej osobe. V neposlednom rade turnaj rozhodoval jeden z najlepších rozhodcov na Slovensku Roland Blúska.

Rudolf Turiak, rodák z Čadce a momentálne brankár Švajčiarského UHC Thun

Z organizačného hľadiska sa turnaj vydaril?

Tímom chceme ponúknuť to najlepšie čo v rámci našich možností je možné. Z nášho pohľadu organizačného tímu je podstatné že sa nikto sa nezranil, ľudia boli spokojní, takže turnaj sa vydaril. Vždy je ale čo zlepšovať, preto sa budeme snažiť ďalší ročník urobiť opäť lepším. Treba však spomenúť, že bez dobrovoľníkov a ľudí ktorí nám s organizovaním a prípravami pomáhali by sa turnaj nekonal. Takže to nie je zásluha len dvoch alebo troch jedincov.

Aké novinky boli na turnaji v porovnaní s minulými ročníkmi?

Hlavnou novinkou bola zmena herného systému turnaja, ktorý sa nám tento rok osvedčil a plánujeme podľa neho ísť aj ďalšie ročníky. Podarilo sa nám vďaka partnerom turnaja pripraviť oddychovú zónu, kde si hráči mohli medzi zápasmi odpočinúť, či zahrať ping pong alebo kalčeto. Ďalšou veľkou zmenou je nový web, ktorý nám na mieru pripravili chalani z digitálnej agentúry Fresh idea.

Umiestnenie domácich tímov? Komu sa darilo najlepšie?

Celkovo sa na turnaji zúčastnili tri domáce celky Devils Čadca, Potheads a HUE Team. Domáci tím Devils Čadca postúpil do osemfinále, kde prehral s tímom Trnavy 4:3. Chalani sa zohrávajú, od budúcej sezóny by mali nastúpiť v druhej Slovenskej florbalovej lige, takže turnaj je jednou z príprav pred ostrým štartom. HUE Team vypadol vo štvrťfinále, kde ho porazil kvalitný celok z čiech Válec Team 5:3. Najlepšie sa darilo finalistovi Potheads, ktorí celý turnaj až do finále prešli bez jedinej prehry. Vo finále sa stretli s Demons Třinec, ktorým sa po piatich rokoch podarilo vo finále uspieť a vyhrali 4:3.

Potheads skórujú

Chceli by ste na záver niečo pridať?

Na záver by som chcel poďakovať v mene organizačného tímu všetkým, ktorí nám s turnajom pomáhali. Rovnako všetkým partnerom turnaja mestu Čadca za športovú halu, pivovaru Frambor, Eunica media, Autoprofitu Čadca, spoločnosti Hyza, digitálnej agentúre Fresh idea, obchodnej sieti Coop Jednota, Molitas, Zion Club, eFlorbal, Farser, MPS, 123mobil.eu, CVČ Čadca, spoločnosti WebSupport a mediálnym partnerom Kysucký šport a Kysucký večerník. Bez podpory všetkých partnerov by sa nám turnaj nepodarilo zorganizovať. ĎAKUJEME!

Sponzori turnaja Devils cup 2017

Umiestnenia a ocenenia turnaja

1. miesto – FBC Demons Třinec

FBC Demons Třinec
 

2. miesto – Potheads

Potheads
 

3. miesto – Tučniaci Žilina
4. miesto – Válec Team

Najlepší hráč turnaja – Pavol Slovák (Potheads)
Najlepší brankár turnaja – Patrik Szcypka (Demons Třinec)
Najlepší strelec turnaja – Michal Mišík (Tučniaci Žilina)
Najlepší nahrávač turnaja – Ján Putniorz (Válec Team)

Posledný ročník turnaja podporili

Sponzori turnaja